مجله خبری و آموزشی هوش مصنوعی

آپدیت بزرگ هم‌نگار منتشر شد؛ چت صوتی، تحلیل تصاویر، تبدیل متن به صوت و قابلیت‌های جذاب دیگر

توسط هم‌نگار بلاگ
۰ اظهار نظر

آپدیت بزرگ هم‌نگار بالاخره پس از مدتی تاخیر منتشر شد. البته این تاخبر باعث شد چند آپدیت به صورت همزمان منتشر شود یعنی در این آپدیت شاهد قابلیت‌های جدید بسیاری خواهید بود که پیش از این درباره‌اش گفته بودیم.

از جمله قابلیت‌های مهمی که اکنون در دسترس کاربران هم‌نگار قرار گرفته دسترسی به AI Vision نسخه انقلابی چت تصویری OpenAI است که به کمک آن شما می‌توانید تصاویر خود را در چت برای هوش مصنوعی بفرستید تا آن را برای‌تان تحلیل کند. برای اطلاعات بیشتر راجع به این قابلیت جذاب این مطلب را مطالعه کنید.

قابلیت مهم دیگری که کاربران منتظرش بودند فراهم شدن امکان چت صوتی است. اکنون شما می‌توانید برای روبات هوش مصنوعی، به جای نوشتن متن سوال یا درخواست، ویس بفرستید تا او جواب‌تان را بدهد.

گزینه‌ای دیگری نیز به امکانات پنل کاربری شما اضافه شده با عنوان چت تولید تصویر. شما می‌توانید یک موضوع بدهید تا هوش مصنوعی برای‌تان تصویر مرتبط با آن را خلق کند. تفاوت این قابلیت با امکان تولید تصویر مثلا توسط Dall-E این است که شما می‌توانید گفتگوی خود با روبات را ادامه دهید و از او بخواهید در تصویر تغییراتی ایجاد کرده و هر نوع ویرایشی که مدنظرتان است را در آن اعمال کند.

در پلن‌های پیشرفته اکنون امکان استفاده از مدل هوش مصنوعی ElevenLabs و امکانات جذاب آن در صداگذاری و تولید صوت فراهم شده است.

و اما یکی دیگر از قابلیت‌های جذابی که اکنون در اختیار کاربران هم‌نگار قرار گرفته، امکان تبدیل متن به صوت با پشتیبانی از زبان فارسی است.

«شما به کمک این قابلیت می‌توانید متن مورد نظر خود را با صدای دلخواه از میان صداهای زن و مرد موجود تبدیل به صوت کنید. مثلا صاحبان سایت‌های خبری و نشریات آنلاین می‌توانند نسخه صوتی از مقالات خود را منتشر کنند. امکان ساخت کتاب صوتی نیز وجود دارد. شما می‌توانید در پیغامرسان‌ها، به جای متن از صوت استفاده کنید. و یا مثلا اگر می‌خواهید با یک فرد به زبان انگلیسی سخن بگویید اما تسلط ندارید، متن مورد نظر را به صوت تبدیل کرده و برای او بفرستید.»

پاراگراف بالا را به کمک این ابزار تبدیل به صوت کردیم که می‌توانید اینجا بشنوید. گرچه هنوز پرسوناهای صوتی نیازمند بهبود بیشتری در تسلط به زبان فارسی هستند اما بزودی می‌توانید از پرسوناهای فارسی زبان هوش مصنوعی نیز استفاده کنید. این صوت با استفاده از OpenAI ساخته شده. با ابزار ElevenLabs شما گزینه‌های بیشتری برای ساخت صوت در اختیار دارید.

به جز قابلیت‌های جدید، بهبودهای زیادی در بخش‌های مختلف هم‌نگار صورت گرفته از جمله در بخش تولید مقاله وبلاگ، شما می‌توانید تصاویر باکیفیت‌تری برای مطالب خود خلق کنید و همچنین الگوهای سفارشی جدیدی نیز در اختیارتان قرار گرفته است.

برای استفاده از این قابلیت‌های کافی است به پنل کاربری خود در هم‌نگار مراجعه کنید یا اگر اکانت ندارید یک اکانت بسازید. پلن اشتراک تهیه کرده و از تمام این قابلیت‌ها بهره‌مند شوید.

این مطالب هم پیشنهاد می‌شود

پیام بگذارید