مجله خبری و آموزشی هوش مصنوعی

آپدیت بهمن ماه هم‌نگار؛ چت pdf، آموزش و تنظیم دقیق و دستیار هوش مصنوعی در نسخه جدید

توسط هم‌نگار بلاگ
۰ اظهار نظر

آپدیت بزرگ این ماه هم‌نگار منتشر شد و قابلیت‌های جدید به زودی در اختیار تمام کاربران هم‌نگار در همه نقاط قرار خواهد گرفت. نگاهی بیندازیم به قابلیت‌های تازه‌ای که با نسخه جدید در دسترس کاربران پلتفرم هم‌نگار قرار گرفته است.

چت پی دی اف PDF Chat

یکی از قابلیت‌هایی که در آخرین آپدیت ChatGPT توسط شرکت OpenAI معرفی شد امکان ارسال فایل pdf توسط کاربر و تجزیه و تحلیل آن توسط هوش مصنوعی بود. این قابلیت یکی از جذاب‌ترین و محبوب‌ترین امکاناتی است که این شرکت پرطرفدار با مدل GPT4 Vision ارایه کرده و شما می‌توانید کارهای زیادی با آن انجام دهید.

به کمک این قابلیت شما می‌توانید برای چت بات هوش مصنوعی، یک قابل pdf ارسال کنید و از او بخواهید که موضوع آن را برای شما تشریح کند، یا متن آن را برا‌تان خلاصه کند و یا مثلا یک pdf انگلیسی برایش ارسال کنید و از او بخواهید که متن آن را به فارسی برای‌تان ترجمه کند. شما به راحتی می‌توانید متن ترجمه شده pdf را تبدیل به یک فایل ورد کنید، یا در وبلاگ‌تان و هر جای دیگر منتشر کنید و کارهایی از این دست که برحسب نیاز خود می‌توانید با این قابلیت کاربردی و مفید انجام‌شان دهید.

دستیار هوش مصنوعی AI Assistants

یکی دیگر از قابلیت‌های معرفی شده در نسخه آخر ChatGPT که احتمالا درباره‌اش شنیده‌اید AI Assistants یا دستیاران هوش مصنوعی است که بیشتر برای توسعه‌دهندگان و برنامه‌نویسان کاربرد دارد.

به کمک این قابلیت می‌توان دستیاران مختلفی برای انجام امور خاص توسط هوش مصنوعی ایجاد کرد. به زودی مقاله آموزشی برای استفاده از این قابلیت در دانشنامه هم‌نگار منتشر خواهد شد.

جستجوی زنده و به روز در میان اطلاعات

همان طور که قبلا وعده دادیم امکان دریافت اطلاعات به روز و به اصطلاح Real Time به تدریج در هم‌نگار گسترش خواهد یافت. چنان که می‌دانید مدل‌های مختلف هوش مصنوعی مثل ChatGPT با دیتاها و اطلاعاتی که تا اواخر سال ۲۰۲۳ وجود داشته آموزش دیده‌اند و اگر از آنها درباره اتفاقات و خبرهای روز سوال بپرسید نمی‌توانند به شما پاسخ درستی بدهند. این مساله به روش‌های مختلف در هم‌نگار رفع خواهد شد تا شما بتوانید حتی به روزترین اطلاعات – بخصوص اطلاعات مربوط به ایران و یا در زبان فارسی – را بتوانید از هوش مصنوعی دریافت کنید و بتوانید عملکردهای روزانه خود را متحول کنید.

 

به جز قابلیت‌های ذکر شده، آپدیت‌های کوچک و بزرگ دیگری نیز در نسخه جدید ارایه شده که با استفاده از هم‌نگار و مراجعه به پنل کاربری‌تان در این پلتفرم شاهده آن‌ها خواهید بود.

مثل همیشه شما از طریق این فرم، می‌توانید ویژگی‌های مورد نظر خود را درخواست دهید تا در هم‌نگار گنجانده شود.

این مطالب هم پیشنهاد می‌شود

پیام بگذارید