مجله خبری و آموزشی هوش مصنوعی

قابلیت جست‌وجو با دستیار صوتی سیری به اپل تی وی ۴K اضافه شد

توسط هم‌نگار بلاگ
۰ اظهار نظر

اپل تی وی ۴K یکی از بهترین ستاپ‌باکس‌های استریم ویدئو برای کاربران آمریکایی به حساب می‌آید، اما همچنان دکمه‌ای روی ریموت‌کنترل دارد که تقریباً بدون استفاده باقی مانده است. ظاهراً تغییراتی روی قابلیت‌های این دکمه اعمال می‌شود.

گفته می‌شود که در آخرین نسخه‌ی بتا برای پلتفرم tvOS، اپل قابلیت‌هایی را به دکمه‌ی دستیار صوتی روی ریموت‌کنترل سیری (دکمه‌ی کوچک با علامت میکروفون) اضافه کرده است که با فشردن آن، Siri فعال می‌شود و منتظر دستور صوتی کاربر می‌ماند. به‌عنوان مثال کاربر ممکن است نام برنامه‌ی تلویزیونی خاصی را ببرد تا در اپل تی وی پخش شود.

اما در آخرین نسخه‌ی بتا که البته به هیچ‌وجه نسخه‌ی نهایی نیست و می‌تواند تغییر کند، با یکبار فشردن دکمه، نوار جست‌وجو روی تلویزیون ظاهر و میکروفون فعال می‌شود. در این مرحله، کاربر چیزی که به دنبال آن است را می‌گوید، سپس نتایج جست‌وجو را مشاهده و از بین آن‌ها انتخاب می‌کند.

در حال حاضر، به‌نظر می‌رسد که نتایج فقط در محدوده‌ی اپلیکیشن‌های اپل قرار دارند. این کار در صفحه‌ی اصلی انجام می‌شود و گویا در بین نرم‌افزارهای مختلف جست‌وجو می‌کند. مثلاً استفاده از آن در Apple Music، موسیقی مورد نظر کاربر را فقط از داخل همین اپلیکیشن پیدا می‌کند، اما فشار دادن دکمه‌ی سیری در YouTube TV یا Hulu هیچ کاری انجام نمی‌دهد. این موضوع جای تعجب ندارد، زیرا این ویژگی هنوز نهایی نشده است و حتی هنوز در نرم‌افزارهای Photos ،Podcasts یا Arcade هم کار نمی‌کند.

فشار دادن طولانی‌مدت دکمه‌‌ی میکروفون، دستیار صوتی سیری را در تمام برنامه‌ها فعال می‌کند.

لینک منبع

این مطالب هم پیشنهاد می‌شود

پیام بگذارید