مجله خبری و آموزشی هوش مصنوعی

Stability AI با معرفی ابزار هوش مصنوعی جدید خود، حوزه تولید تصویر را متحول می‌کند

توسط هم‌نگار بلاگ
۰ اظهار نظر

فرایند ایجاد تصویر در این مدل جدید حدود ۱۰ ثانیه طول می‌کشد که نسبت به مدل‌های فعلی، بسیار کمتر است.

Stability AI از جدیدترین مدل هوش مصنوعی تولید تصویر خود با نام Stable Cascade پرده برداشت. در مقایسه با مدل پیشرو خود، یعنی Stable Diffusion که ابزارهای تولید تصویر بسیار زیاد دیگری براساس آن ساخته شده است، Stability AI ادعا می‌کند که این مدل جدید عملکرد سریع‌تر و قدرتمندتر دارد.

Stable Cascade علاوه بر تولید تصویر که وظیفه اصلی آن محسوب می‌شود، می‌تواند چندین نسخه مختلف از آن را به کاربران نشان دهد و همچنین می‌توان برای افزایش وضوح تصاویر نیز از آن کمک گرفت. از جمله سایر ویژگی‌های مدل متن به تصویر جدید Stability AI می‌توان به امکان ویرایش قسمت خاصی از یک تصویر و ساخت یک تصویر جدید براساس لبه‌های یک تصویر دیگر اشاره کرد.

مدل جدید هم‌اکنون در Github فقط برای پروژه‌های تحقیقاتی در دسترس است.

بهبود تولید تصویر با هوش مصنوعی Stable Cascade

همانطور که Stability AI در بیانیه خود توضیح می‌دهد Stable Cascade اساساً شامل سه مدل متمایز می‌شود و استفاده از چنین معماری علاوه بر فراهم‌کردن امکان فشرده‌سازی طبقاتی تصاویر، خروجی قابل‌توجهی را به کاربر ارائه می‌کند. به گفته این شرکت، فرایند ایجاد تصویر در این مدل جدید حدود ۱۰ ثانیه طول می‌کشد که این میزان برای مدل‌های مورد استفاده فعلی، چیزی به اندازه ۲۲ ثانیه است.

هوش مصنوعی پایداری به رایج شدن روش انتشار پایدار کمک کرد و همچنین موضوع چندین پرونده قضایی مبنی بر اینکه Stable Diffusion بر روی داده‌های دارای حق چاپ و بدون اجازه دارندگان حقوق آموزش داده شده است – یک دعوی قضایی بریتانیا توسط Getty Images علیه Stability AI در ماه دسامبر به محاکمه می‌رود. این شرکت در ماه دسامبر شروع به ارائه مجوزهای تجاری از طریق اشتراک کرد، که به گفته شرکت برای کمک به تأمین مالی تحقیقاتش ضروری است.

 دیجیاتو

این مطالب هم پیشنهاد می‌شود

پیام بگذارید