مجله خبری و آموزشی هوش مصنوعی

OpenAI و Meta برای مبارزه با دیپ فیک بر روی تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی برچسب می‌گذارند

توسط هم‌نگار بلاگ
۰ اظهار نظر

به لطف دریایی از تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی که در سال گذشته اینترنت را پر کرده است، دیگر هر چیزی را که می‌بینید نمی‌توانید باور کنید. از تصاویر بازیگوشی پاپ با پوشیدن ژاکت Balenciaga گرفته تا تصاویر زننده جعلی از تیلور سویفت، تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی باعث ایجاد دردسر شده است.

اما آسیب ناشی از تصاویر تولید شده توسط هوش مصنوعی بسیار فراتر از حملات شخصی به شخصیت های عمومی است. کاربران بد از فناوری برای ایجاد دیپ فیک استفاده می کنند تا گفتمان سیاسی و نظر رأی دهندگان را دستکاری کنند. این فقط یک مثال است و خودتان می‌توانید تصور کنید که از تصاویر جعلی برای چه کاربردهای نادرست دیگری می‌شود استفاده کرد.

در تلاش برای مبارزه با این کاربردهای نادرست، متا دیروز اعلام کرد که با شرکای صنعتی برای ایجاد استانداردهای فنی مشترک برای شناسایی محتوای هوش مصنوعی کار می کند. شرکت سازنده بزرگ‌ترین محصولات رسانه‌های اجتماعی جهان گفت که تصاویری را که کاربران در فیس‌بوک، اینستاگرام و Threads ارسال می‌کنند، زمانی که شاخص‌های استاندارد تشخیص دهد که محتوا توسط هوش مصنوعی تولید شده است آن را برچسب‌گذاری می‌کند.

OpenAI، شرکت سازنده برنامه تولید تصویر Dall E، نیز سخنانی مشابه متا را تکرار کرد و دیروز اعلام کرد که تصاویر تولید شده در ChatGPT و API های آن اکنون شامل ابرداده می شوند که به پلتفرم های اجتماعی و توزیع کنندگان محتوا اجازه می دهد ببینند چه زمانی یک تصویر توسط هوش مصنوعی تولید شده است.

 

این مطالب هم پیشنهاد می‌شود

پیام بگذارید