مجله خبری و آموزشی هوش مصنوعی

OpenAI هفته آینده فروشگاه ChatGPT سفارشی خود را افتتاح خواهد کرد

توسط هم‌نگار بلاگ
۰ اظهار نظر

پس از تأخیر در راه اندازی، فروشگاه GPT شرکت OpenAI تقریباً آماده افتتاح برای آغاز کسب و کار است.

OpenAI در ایمیلی به افرادی که به‌عنوان GPT Builders ثبت نام کرده‌اند، گفت: فروشگاه GPT، جایی که کاربران می‌توانند نمایندگان هوش مصنوعی شخصی‌سازی شده خود را بر اساس مدل‌های زبانی بزرگ OpenAI بفروشند و به اشتراک بگذارند، هفته آینده رسما راه‌اندازی می‌شود. در این ایمیل از کاربران خواسته شده بود تا بررسی کنند که محصولات GPT با دستورالعمل‌های برند مطابقت دارد و به آنها یادآوری می‌کند که GPT خود را به صورت عمومی منتشر کنند.

ایمیل از OpenAI در فروشگاه GPT
ایمیل به GPT Builders ارسال شد.

OpenAI برای اولین بار در کنفرانس توسعه دهندگان ماه نوامبر خود اعلام کرد که به افراد دیگر اجازه می دهد تا با استفاده از مدل زبانی بزرگ GPT-4 ، نمایندگی‌های هوش مصنوعی و بات‌های سفارشی به نام GPT بسازند. ساخت بات‌های GPT و دسترسی به آن فقط برای مشترکین ChatGPT Plus و مشترکین نسخه enterprise در دسترس است و به افراد امکان می‌دهد نسخه‌های سفارشی‌شده چت‌بات‌های ChatGPT را ایجاد کنند، از مدلی که میم‌های مولد Z را توضیح می‌دهد تا نسخه‌ای که افراد را در گفتگوها راهنمایی می‌کند. در حالی که GPT های سفارشی ساخته شده توسط OpenAI از طریق برگه کاوش ChatGPT Plus در دسترس هستند، فروشگاه به کاربران اجازه می دهد GPT های خود را به اشتراک بگذارند و کسب درآمد کنند. OpenAI گفته است که قصد دارد راهی برای پرداخت به سازندگان GPT بر اساس میزان استفاده از بات‌های هوش مصنوعی آنها در فروشگاه پیدا کند، اما جزئیات دیگری در مورد این طرح منتشر نکرده است.

در ابتدا قرار بود فروشگاه در نوامبر راه اندازی شود، اما به تعویق افتاد. این تاریخ مجددا به دسامبر تغییر یافت، سپس دوباره به تعویق افتاد. علت آن هم به خاطر اخراج و بازگشت مجدد سم آلتمن به شرکت بود، در ماهی که OpenAi اوضاع بسیار شلوغی داشت.

این مطالب هم پیشنهاد می‌شود

پیام بگذارید