مجله خبری و آموزشی هوش مصنوعی

OpenAI به شکایت ایلان ماسک پاسخ داد

توسط ساره فراهانی
۰ اظهار نظر

ماجرا چیه؟

ایلان ماسک هفته گذشته در شکایتی از OpenAI شکایت کرد که مدعی شد این استارتاپ ماموریت اصلی خود را رها کرده و به جای آن شروع به کسب سود کرده است. OpenAI اکنون با تمام قدرت به این شکایت با برخی ادعاهای شگفت انگیز از آنچه در پشت صحنه رخ داده پاسخ داده است.

آنچه گفته شد

در پستی که دیروز منتشر شد ، OpenAI ادعا کرد که پس از بحث‌های اولیه در مورد جمع‌آوری کمک‌های مالی، همه طرف‌ها – از جمله ماسک – به این درک رسیدند که OpenAI باید به یک ساختار انتفاعی برای جمع‌آوری میلیاردها دلار برای دستیابی به مأموریت خود بپردازد.

OpenAI مدعی است که ماسک می خواست کنترل کامل شرکت را به دست آورد یا آن را با تسلا ادغام کند. OpenAI ادعا می‌کند که آنها نمی‌توانند با شرایط انتفاعی با ماسک موافقت کنند، زیرا احساس می‌کردند کنترل مطلق هر فردی خلاف مأموریت است. آنها ادعا می کنند که ماسک تصمیم گرفت OpenAI را ترک کند تا رقیب هوش مصنوعی خود را در تسلا بسازد پس از بیان اینکه “احتمال موفقیت OpenAI صفر بود.”

OpenAI استدلال می کند که ماسک فهمیده بود که ماموریت شرکت به معنای منبع باز AGI نیست. OpenAI چندین تصویر ادعایی از مکالمات ایمیلی بین طرفین را برای اثبات ادعاهای‌شان به اشتراک گذاشت.

چرا مهم است

ریسک نمی توانست بالاتر باشد. بازارها انتظار دارند هوش مصنوعی مولد یکی از بزرگترین نیروهای محرک برای اقتصاد جهانی در سال های آینده باشد و OpenAI نیروی پیشران موج بعدی AI است. با شکایت های ماسک، نیویورک تایمز و دیگران، OpenAI اکنون خود را در چندین جبهه مورد حمله می‌بیند.

این مطالب هم پیشنهاد می‌شود

پیام بگذارید