مجله خبری و آموزشی هوش مصنوعی

OpenAI اپ استور خود را با نام GPT Store برای ChatGPT راه‌اندازی کرد

توسط مریم امیری
منتشر شده: آخرین بروز رسانی در تاریخ ۰ اظهار نظر

اپ استورها کسب و کارهای بزرگی هستند. بر اساس تخمین CNBC، اپ استور اپل در سال ۲۰۲۲ به ۷۰ میلیارد دلار رسید. این درآمد بیشتر از Spotify، Shopify و Airbnb است که در یک سال در یک سال به دست آوردند. .

وقتی به اندازه فرصتی که فروشگاه های برنامه در بالای پلتفرم های محبوب ایجاد کرده اند نگاه می کنید، آخرین اقدام OpenAI برای راه اندازی فروشگاه GPT شرط جسورانه دیگری است که توسط استارت آپی انجام می شود که در حال حاضر با GPT-4 و ChatGPT در بازارهای LLM و chatbot پیشرو است.

دیروز اعلام شد، فروشگاه GPT مکانی برای کاربران ChatGPT برای یافتن نسخه های سفارشی ربات چت است که برای موارد استفاده خاص طراحی شده است. OpenAI ادعا می کند که کاربران ChatGPT بیش از ۳ میلیون GPTS سفارشی ایجاد کرده اند – عدد شگفت انگیزی با توجه به اینکه این ویژگی تنها چند ماه پیش راه اندازی شد.

نمونه‌هایی از GPT‌های سفارشی عبارتند از Consensus که به کاربران در تحقیقات کمک می‌کند و AiPDF که به کاربران امکان می‌دهد فایل‌های PDF به بزرگی ۲ گیگابایت را آپلود کنند و درباره آنها سؤال بپرسند.

OpenAI گفت که کسب درآمد نیز در اواخر این سه ماهه به فروشگاه GPT می آید، که در ابتدا به سازندگان آمریکایی GPT ها امکان می دهد بر اساس استفاده درآمد کسب کنند. این شرکت اعلام کرد به زودی جزئیات بیشتری را فاش خواهد کرد.

 

و اما اطلاعاتی که OpenAI در این باره منتشر کرده است:

دو ماه از زمان معرفی GPT می‌گذرد و کاربران قبلاً بیش از ۳ میلیون نسخه سفارشی ChatGPT را ایجاد کرده‌اند. بسیاری از سازندگان GPT های خود را برای استفاده دیگران به اشتراک گذاشته اند. امروز، ما شروع به عرضه فروشگاه GPT به کاربران ChatGPT Plus، Team و Enterprise کرده ایم تا بتوانید GPT های مفید و محبوب را پیدا کنید. برای کاوش به chat.openai.com/gpts مراجعه کنید.

این فروشگاه دارای طیف متنوعی از GPT است که توسط شرکای ما و جامعه توسعه یافته است. GPT های محبوب و پرطرفدار را در تابلوی امتیازات جامعه، با دسته بندی هایی مانند DALL·E، نوشتن، تحقیق، برنامه نویسی، آموزش و شیوه زندگی مرور کنید.

ما همچنین GPTهای مفید و تاثیرگذار را برجسته خواهیم کرد. برخی از اولین GPTهای برجسته ما عبارتند از:

  • توصیه‌های مسیر شخصی از AllTrails
  • جستجو و ترکیب نتایج از ۲۰۰ میلیون مقاله دانشگاهی با اجماع
  • مهارت های کدنویسی خود را با مدرس کد Khan Academy گسترش دهید
  • طراحی ارائه یا پست های اجتماعی با Canva
  • خواندن بعدی خود را با کتاب بیابید
  • ریاضی و علوم را در هر زمان و هر مکان با CK-12 Flexi معلم هوش مصنوعی بیاموزید

GPT خود را در فروشگاه قرار دهید

ساختن GPT خودتان ساده است و به هیچ مهارت کدنویسی نیاز ندارد.

اگر می‌خواهید یک GPT را در فروشگاه به اشتراک بگذارید، باید:

  1. GPT خود را برای همه (هرکسی که پیوند دارد در فروشگاه نشان داده نخواهد شد).
  2. نمایه سازنده خود را تأیید کنید (تنظیمات → نمایه سازنده → نام خود یا یک وب سایت تأیید شده را فعال کنید).

لطفاً آخرین خط مشی های استفاده و دستورالعمل های برند GPT برای اطمینان از اینکه GPT شما مطابقت دارد. برای کمک به اطمینان از پایبندی GPTها به خط‌مشی‌های ما، علاوه بر اقدامات ایمنی موجود که در محصولات خود تعبیه کرده‌ایم، یک سیستم بازبینی جدید ایجاد کرده‌ایم. فرآیند بررسی شامل بازبینی انسانی و خودکار است. کاربران همچنین می‌توانند گزارش دهند GPT.

سازندگان می توانند بر اساس استفاده از GPT درآمد کسب کنند

در سه ماهه اول یک برنامه درآمد ساز GPT راه اندازی خواهیم کرد. به عنوان اولین گام، سازندگان ایالات متحده بر اساس تعامل کاربر با GPT خود، دستمزد دریافت خواهند کرد. با نزدیک‌تر شدن، جزئیات مربوط به معیارهای پرداخت را ارائه خواهیم کرد.

مشتریان Team و Enterprise می توانند GPT ها را مدیریت کنند

امروز، طرح جدید تیم ChatGPT خود را برای تیم‌های هر اندازه معرفی کردیم. مشتریان تیم به بخش خصوصی فروشگاه GPT دسترسی دارند که شامل GPTهایی است که به طور ایمن در فضای کاری شما منتشر شده است. فروشگاه GPT به زودی برای مشتریان ChatGPT Enterprise در دسترس خواهد بود و شامل کنترل‌های مدیریت پیشرفته‌ای مانند انتخاب نحوه اشتراک‌گذاری GPT‌های داخلی و GPT‌های خارجی می‌شود. در داخل کسب و کار شما استفاده می شود. مانند تمام موارد استفاده در ChatGPT Team و Enterprise، ما از مکالمات شما با GPT برای بهبود مدل‌هایمان استفاده نمی‌کنیم.

GPTها را در chat.openai.com/gpts کاوش کنید.

این مطالب هم پیشنهاد می‌شود

پیام بگذارید