مجله خبری و آموزشی هوش مصنوعی

Microsoft Copilot اکنون به عنوان یک برنامه مشابه ChatGPT در اندروید در دسترس است

توسط مریم امیری
۰ اظهار نظر

مایکروسافت بی سر و صدا یک برنامه اختصاصی Copilot برای اندروید راه اندازی کرده است. برنامه جدید در فروشگاه Google Play موجود است و امکان دسترسی به Copilot مبتنی بر هوش مصنوعی مایکروسافت را بدون نیاز به برنامه موبایل بینگ فراهم می کند. Copilot که توسط Neowin مشاهده شد، تقریباً یک هفته است که در Android در دسترس است، اما نسخه iOS آن هنوز در دسترس نیست.

برنامه Copilot مایکروسافت در اندروید بسیار شبیه ChatGPT است، با دسترسی به قابلیت‌های chatbot، تولید تصویر از طریق DALL-E 3 و امکان پیش‌نویس متن برای ایمیل‌ها و اسناد. همچنین شامل دسترسی رایگان به آخرین مدل GPT-4 OpenAI است، چیزی که در صورت استفاده از ChatGPT باید برای آن هزینه کنید.

رابط Copilot در اندروید
رابط Copilot در اندروید تصویر: مایکروسافت

راه اندازی برنامه Copilot برای Android کمی بیش از یک ماه پس از اینکه مایکروسافت Bing Chat را به Copilot تغییر نام داد انجام شد. مایکروسافت ابتدا هوش مصنوعی خود را در اوایل سال جاری در موتور جستجوی Bing خود راه‌اندازی کرد و رابطی شبیه به ChatGPT را در نتایج جستجو ادغام کرد. در حالی که این برنامه هنوز در دسترس است، مایکروسافت نام تجاری Bing Chat را کنار گذاشته و به Copilot اجازه داده است تا بیشتر یک تجربه مستقل باشد که در دامنه اختصاصی خود در آدرس copilot.microsoft.com نیز وجود دارد.  — بسیار شبیه ChatGPT.

راه‌اندازی برنامه‌های تلفن همراه برای Copilot به نظر می‌رسد گام منطقی بعدی گسترش این تجربه مستقل باشد، به‌ویژه که Bing Chat Enterprise نیز به Copilot تغییر نام داد. در حالی که در حال حاضر هیچ نشانه ای از Copilot  برای سیستم عامل iOS  وجود ندارد، اما انتظار می‌رود این اتفاق نیز به زودی بیفتد. تا آن زمان، همیشه می‌توانید از برنامه Bing در iPhone یا iPad برای دسترسی به ویژگی‌های Copilot موجود استفاده کنید.

این مطالب هم پیشنهاد می‌شود

پیام بگذارید