مجله خبری و آموزشی هوش مصنوعی

کاربرد و توصیف الگوها

آخرین بروزرسانی: ۴ آذر ۱۴۰۲
شما اینجا هستید:
زمان تخمینی مطالعه: 1 دقیقه

در پلتفرم هم‌نگار یک بخش مهم وجود دارد با نام الگوها که قبلا با آن آشنا شدید. اما این الگوها چه هستند و اهمیت‌شان در چیست؟

اگر کاربران فعال هم‌نگار و هوش مصنوعی را به دو دسته کلی تقسیم کنیم یک دسته کسانی هستند که برای حرفه و تخصص خود به از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند تا به کمک آن سرعت و دقت کار خود را افزایش داده و افق‌های جدیدی در حرفه یا زمینه مورد علاقه خود خود پدید آورند. الگوها مختص این افراد ساخته شده تا کارشان را آسان کند.

الگوها، یک سری قالب‌های پیش ساخته هستند که برای یک وظیفه اختصاصی طراحی شده‌اند. مثلا الگوهایی که عنوان یا چکیده و کلمات کلیدی برای یک پست ایجاد می‌کنند برای وبمسترها، تولیدکنندگان محتوا یا متخصصان سئو ساخته شده تا به آسان با وارد کردن اطلاعات مورد نظر، محتوای مناسب‌شان را دریافت کنند. بنابراین یک الگو برای این طراحی شده که اطلاعات خاصی از شما بگیرد تا خروجی و محتوای اختصاصی مدنظر شما را تولید کند.

اما دسته دوم از کاربران هوش مصنوعی کسانی هستند که از هوش مصنوی برای هوش مصنوعی استفاده می‌کنند. آنها یا زمینه کاری و علاقه‌شان در ارتباط با هوش مصنوعی است و یا در زمینه هوش مصنوعی محتوا تولید می‌کنند و یا دوست دارند در توسعه هوش مصنوعی نقش ایفا کنند. این دسته از افراد، در کنار الگوهایی که کارها را ساده می‌کند اتفاقا به دنبال المان‌هایی می‌گردند که ساده نباشد بلکه تخصصی‌تر باشد. برای این افراد، بخش الگوهای سفارشی مناسب است.

گرچه این دسته از افراد نیز می‌توانند از الگوهای آماده مثل کپشن اینستاگران یا پست وبلاگ، برای تولید محتوای مرتبط با هوش مصنوعی استفاده کنند اما الگوهای سفارشی برای آنها شاید جذاب‌تر باشد. آن‌ها می‌توانند الگوهای مورد نظر خود را ایجاد کنند و بدین ترتیب از یک سو فقط به الگوهای پیش‌ساخته اکتفا نکنند و الگوهای مدنظر خود را تولید کنند و از سوی دیگر به توسعه الگوهای هوش مصنوعی کمک کنند.

الگوهای آماده و پیش‌ساخته هم‌نگار، به صورت مداوم – در آپدیت‌های اصلی هم‌نگار – به تعدادشان اضافه می‌شود و همچنین در میان آپدیت‌ها نیز، الگوهای آماده و جذابی توسط تیم مدیریت هم‌نگار در بخش الگوهای سفارشی ارایه خواهد شد

آیا این مقاله مفید بود؟
نپسندیدن 0 0 از 0 نفر این مقاله را مفید دانستند.
قبلی: معرفی اجمالی پنل کاربری پلتفرم هم نگار (ویدیو)