مجله خبری و آموزشی هوش مصنوعی

تولید تصویر هوش مصنوعی

آخرین بروزرسانی: ۴ آذر ۱۴۰۲
شما اینجا هستید:
زمان تخمینی مطالعه: 1 دقیقه

برای خلق تصاویر خلاقانه و تبدیل متن به تصویر در هم‌نگار باید روی گزینه تصویر هوش مصنوعی کلیک کنید و یکی از سرویس‌های تولید تصویر را انتخاب کنید.

مثلا با انتخاب گزینه Dall-E به بخش تولید تصاویر با مدل قدرتمند شرکت OpenAI وارد می‌شوید. در اینجا برای دریافت عکس‌های باکیفیت‌تر و دقیق‌تر، Dall-E 3 را انتخاب کنید.

حالا باید در فیلد مورد نظر درخواست خود برای تولید تصویر را وارد کنید. به این درخواست پرامپت گفته می‌شود. در بخش راهنما و آموزش‌های پرامپت در وبلاگ هم‌نگار می‌توانید نحوه نوشتن پرامپت و کتابخانه‌های جذابی از پرامپت‌های آماده را پیدا کنید. سعی می‌کنیم همواره پرامپت‌های مناسب در زمینه‌های مختلف را منتشر کنیم.

بهتر است پرامپت خود را به زبان انگلیسی بنویسید و در صورتی که یک موضوع و یا عبارت اختصاصی وجود دارد فقط آن را به فارسی وارد کنید. گرچه هوش مصنوعی زبان فارسی را به خوبی می‌فهمد اما اگر به دنبال نتایج دقیق‌تر هستید بهتر است از انگلیسی استفاده کنید. در تصاویر هنری و خلاقه، خیلی تفاوتی نمی‌کند که از کدام زبان استفاده کنید.

نکته دیگر آن‌که پس از وارد کردن پرامپت، بر روی دکمه گزینه‌های پیشرفته کلیک کنید تا گزینه‌های بیشتری در اختیارتان قرار بگیرد.

در این قسمت شما می‌توانید نوع و استایل تصویر (مثلا واقعی، فانتزی، مدرن و ..) یا مود و وضوح تصویر را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید تعداد نتایج خروجی را نیز تعیین کنید. توصیه می‌کنیم تعداد نتایج را دستکم بر روی ۳ قرار دهید تا بتوانید از میان آنها بهترین تصویر را انتخاب کنید.

 

آیا این مقاله مفید بود؟
نپسندیدن 0 0 از 0 نفر این مقاله را مفید دانستند.