مجله خبری و آموزشی هوش مصنوعی

گوگل بارد پیشرفته در راه است اما احتمالا رایگان نخواهد بود

توسط هم‌نگار بلاگ
۰ اظهار نظر

Google Bard پیشرفته در راه است، و ممکن است نشان دهنده اولین تلاش گوگل برای شارژ یک ربات چت هوش مصنوعی باشد. کد موجود در وب‌سایت Bard فرصتی را برای دریافت سه ماه رایگان از Bard پیشرفته نشان می‌دهد – به این معنی که پس از آن هزینه‌ای خواهد داشت. بِدروس پامبوکیان، کاربر X (توئیتر سابق) کد کشف شده ای را به اشتراک گذاشت که شامل یک پیوند از کار افتاده Google One بود. این ممکن است به این معنی باشد که کاربران برای دسترسی به Bard پیشرفته باید یک اشتراک Google One دریافت کنند.

Google برای اولین بار Bard پیشرفته را در دسامبر ۲۰۲۳ معرفی کرد در کنار مدل جدید هوش مصنوعی Gemini و یک هایپرکامپیوتر AI از Google Cloud. Gemini تواناترین مدل گوگل تا به امروز است، با توانایی “درک و استدلال یکپارچه در مورد انواع ورودی ها از پایه، بسیار بهتر از مدل های چندوجهی موجود”. ساندار پیچای، مدیر عامل گوگل در یک پست وبلاگ توضیح داد. Gemini دارای سه سطح است: Gemini Ultra، Gemini Nano و Gemini Pro که بارد از دومی استفاده می کند. Gemini Ultra هنوز به صورت عمومی در دسترس نیست، اما گوگل اعلام کرده است که در حال کار بر روی Bard Advanced خواهد بود.

در مورد در دسترس بودن Bard پیشرفته، کد مذکور نشان می دهد که می تواند به Google One مرتبط باشد (اگرچه’ مشخص نیست که چه سطح اشتراکی مورد نیاز است) اما هیچ جزئیاتی تا زمان نوشتن این مقاله تأیید نشده است. گوگل در حال حاضر قابلیت‌های خود را با یک گروه کوچک آزمایش می کند (که ممکن است دلیل قابل مشاهده بودن کد نیز باشد). هنوز تاریخ دقیقی برای انتشار Bard پیشرفته وجود ندارد، اما گوگل در ماه دسامبر اعلام کرد که در اوایل سال آینده در دسترس خواهد بود. بنابراین می توانیم در هر زمانی منظر راه‌اندازی هوش مصنوعی هیجان‌انگیز گوگل باشیم.

این مطالب هم پیشنهاد می‌شود

پیام بگذارید