مجله خبری و آموزشی هوش مصنوعی

چطور با کمترین هزینه از هم‌نگار برای کارهای خود استفاده کنیم؟

توسط هم‌نگار بلاگ
۰ اظهار نظر

پلتفرم هم‌نگار پس از ثبت نام به شما هفت روز امکان استفاده رایگان از تمام ابزارهای هوش مصنوعی را می‌دهد اما پس از آن نیاز دارید برای استفاده از امکانات پلتفرم، اشتراک خریداری کنید. در این راهنما به شما کمک می‌کنیم برای نیازهای‌تان، بتوانید با کمترین هزینه از پلتفرم هم‌نگار بهره‌مند شوید.

با توجه به اینکه هم‌نگار از برترین مدل‌های هوش مصنوعی مثل chatgpt و DALL-E و StabilityAI و .. به صورت API استفاده می‌کند، و از آنجا که استفاده از قابلیت‌های تمام مدل‌های مطرح هوش مصنوعی پولی است و می‌بایست به صورت شارژ اعتبار یا اشتراک خریداری شود، بنابراین امکانات هم‌نگار نیز باید به صورت پولی ارایه شود. اما توسعه‌دهندگان هم‌نگار به واسطه ترفندهایی (که قبلا توضیحات آن ارایه شده) و البته با کاهش قابل توجه سود خود، توانستند بهای پلن اشتراک هم‌نگار را هم‌ارز و حتی در مواردی ارزان‌تر از مدل‌های خارجی در دسترس کاربران قرار دهند.

بنابراین شما به جای خرید اشتراک دلاری از سرویس‌های خارجی – البته با دردسرهای تحریم یا پرداخت خارجی – می‌توانید با پرداخت بهای کمتر، از امکانات بیشتر و توسعه‌یافته و بومی‌شده این مدل‌ها در هم‌نگار استفاده کنید. اما با توجه به افزایش روزافزون قیمت دلار، و تورم و هزینه‌های گزاف روزانه‌ای که امروزه در کشور ما وجود دارد، پرداخت همین هزینه اندک هم برای شما سخت باشد. شما می‌توانید مانند هر کاری با بهینه‌سازی، هزینه‌ها و هدررفت را کاهش داده و بصرفه‌ترین بهره را از این پلتفرم جامع ببرید.

چطور هزینه اشتراک خود را تا ۷۰٪ کاهش دهیم؟

مثلا تصور کنید شما یک سایت خبری دارید و برای تولید مقاله، کارهای مربوط به سئو، تولید ایده، ارسال ایمیل و کارهایی مانند این از هم‌نگار استفاده می‌کنید. از آنجا که اغلب نیازهای شما، به ابزارهای متنی برمی‌گردد اگر شما پلن اشتراک ماهانه هم‌نگار را تهیه کنید اصلا به سود شما نخواهد بود. چرا که پلن ماهانه هم‌نگار شامل میزانی حجم کلمه، تصویر و صوت است که همه این‌ها در بهای پلن محاسبه شده. بهای تولید هر تصویر حدودا به اندازه ۳۰۰۰ کلمه است. بنابراین شما بهای این تصاویر را نیز می‌پردازید در صورتی که در طول اشتراک ماهانه خود از آن استفاده نمی‌کنید. پس چاره چیست؟

شما با خرید پلن حجمی کلمه (پیش‌پرداخت)، تقریبا هزینه خود را به یک سوم کاهش می‌دهید. مثلا اگر در پلن ماهانه ۲۰ هزار کلمه دریافت می‌کنید با همان مبلغ می‌توانید در پلن حجمی متنی که فقط دارای اعتبار متنی است، حدود ۶۰ هزار کلمه دریافت کنید. در پلن حجمی متنی شما فقط امکان تولید متن و استفاده از ابزارهای متنی را دارید و اعتبار کلمه دریافت می‌کنید.

در مقابل شما می‌توانید با خرید پلن اعتبار حجمی تصویر، امکان استفاده از ابزارهای تصویری را دریافت کنید. اگر کار و مورد استفاده شما از هم‌نگار فقط مربوط به تصاویر است، بهتر است از این پلن استفاده کنید. اما اگر نیاز شما بیشتر به ابزارهای متنی برمی‌گردد و شاید در طول ماه چند بار از ابزارهای تولید تصویر استفاده کنید آن وقت می‌توانید پلن حجمی متنی و تصویری را در کنار هم تهیه کنید. با توجه به اینکه پلن‌های حجمی دارای محدودیت زمانی نیست شما می‌توانید از پلن اعتبار تصویر خود حتی در طول چندین ماه استفاده کنید.

تهیه اشتراک به تناسب نیاز

بنابراین بسته به نیاز شما می‌توانید از پلن‌های متنوع هم‌نگار استفاده کنید. در صورتی که از هم‌نگار برای شرکت یا کسب و کار خود استفاده می‌کنید که از ابزارهای مختلف آن چه متنی، تصویری و صوتی استفاده می‌کنید بهتر است از پلن‌های زمان‌دار استفاده کنید. اما در اینجا هم ترفندی برای استفاده بهینه و بصرفه‌تر وجود دارد. اگر از پلتفرم به صورت مداوم استفاده می‌کنید – حتی به طوری که قبل از اتمام ماه، اعتبار حجم کلمه یا تصویر شما به اتمام می‌رسد – بهتر است به جای پلن ماهانه از پلن سالانه استفاده کنید. در این صورت می‌توانید هر ماه ۲۰٪ کمتر هزینه بپردازید و حتی اگر در طول یک سال، پلن‌ها دچار افزایش قیمت شوند شما از این موضوع در امان بمانید.

لازم به ذکر است در پنل کاربری هم‌نگار شما همواره می‌توانید گزارشات مصرف را با جزییات و به نسبت هر کدام از ابزارها مشاهده نمایید. برای اطلاع از نحوه نمایش گزارشات مصرف در پنل کاربری به این مقاله در دانشنامه هم‌نگار مراجعه نمایید.

به کمک این راهنما، شما می‌توانید از ۲۰ تا ۷۰ درصد در هزینه اشتراک هم‌نگار صرفه‌جویی کنید. بنابراین هنگام خرید پلن اشتراک هم‌نگار موارد بالا را در نظر گرفته و برحسب نیاز خود پلن خریداری کنید. البته می‌توانید نیازهای خود را در طول ماه اول امتحان کنید تا پی به میزان مصرف ماهانه و نیاز خود ببرید و سپس بر اساس این تجربه، مناسب‌ترین انتخاب را انجام دهید.

برای خرید و فعالسازی پلن اشتراک هم‌نگار به اینجا مراجعه کنید.

 

این مطالب هم پیشنهاد می‌شود

پیام بگذارید