مجله خبری و آموزشی هوش مصنوعی

هوش مصنوعی و کریپتو؛ بنیانگذار اتریوم برنامه خود برای تلفیق رمزارز و هوش مصنوعی را بیان کرد

توسط مریم امیری
۰ اظهار نظر

ویتالیک بوترین Vitalik Beuterin، بنیانگذار اتریوم، چشم انداز خود را برای برنامه های کاربردی رمزارز و هوش مصنوعی بیان کرده است.

 

وقتی Vitalik صحبت می کند، سازندگان گوش می دهند. این اعجوبه روسی-کانادایی تنها ۱۹ سال داشت که اتریوم (دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار امروز) را تأسیس کرد که موقعیت او را به عنوان یک بت در بین برنامه نویسان در همه جا تثبیت کرد.

در پست وبلاگی که دو روز پیش منتشر شد، بوترین اشتیاق خود را برای ترکیب کریپتو و هوش مصنوعی برای ساخت برنامه‌های جدید نشان داد و چهار حوزه کلیدی را که امیدوارکننده هستند، بیان کرد. این پست همچنین نگاهی گذرا به آینده ارایه کرده است.

منبع: وبلاگ UETH

Vitalik با استفاده از تشبیه یک بازی، چهار حوزه همپوشانی بین رمزارز و هوش مصنوعی را ترسیم می‌کند که در آن برنامه‌های کاربردی جدید مفید ظاهر می‌شوند:

هوش مصنوعی به عنوان رابط کاربری بازی: در این دسته، هوش مصنوعی به عنوان راهنمای دنیای رمزارز عمل می کند و به کاربران کمک می کند تا آنچه را که در اطراف آنها اتفاق می افتد درک کنند. از کمک به کاربران در درک ویژگی‌های جدید گرفته تا محافظت از آنها در برابر کلاهبرداری، هوش مصنوعی می‌تواند به عنوان یک همراه مفید برای کسانی که با رمزارزها سروکار دارند عمل کند.

هوش مصنوعی به عنوان قواعد بازی: برای این سناریو، هوش مصنوعی به عنوان نوعی قاضی برای کمک به تفسیر و اجرای قراردادها عمل می کند. چنین سناریویی ریسک قابل توجهی را به همراه خواهد داشت، زیرا تفسیر بسیاری از قراردادها می تواند ذهنی باشد و اجرا می تواند فاقد شفافیت و عدالت باشد.

هوش مصنوعی به عنوان هدف بازی: برای این دسته، کریپتو به عنوان زیرساخت برای هوش مصنوعی عمل می‌کند و نوعی پایه فنی را ارائه می‌کند که بر اساس آن می‌توان مدل‌های هوش مصنوعی مقیاس‌پذیر ساخت.

هوش مصنوعی به عنوان یک بازیکن در یک بازی: این سناریو کمی فنی است اما در سطح بالایی می‌توانید آن را به عنوان هوش مصنوعی به عنوان بازیکنی در یک بازی ویدیویی در نظر بگیرید که با حدس‌های خوود بر اساس آموزش‌هایی که دیده (و بر اساس آنچه از تماشای عملکرد انسان‌ها می‌آموزد) امتیاز کسب می‌کند. کاربردهای عملی این امر می‌تواند شامل ربات‌های آربیتراژ مبتنی بر هوش مصنوعی در مبادلات غیرمتمرکز یا هوش مصنوعی شرکت‌کننده در بازارهای پیش‌بینی باشد.

 

این مطالب هم پیشنهاد می‌شود

پیام بگذارید