مجله خبری و آموزشی هوش مصنوعی

هوش مصنوعی با نام «در نوشتن کمکم کن» به مرورگر کروم برای دسکتاپ می‌آید

توسط هم‌نگار بلاگ
۰ اظهار نظر

در چند ماه گذشته گوگل به طور مداوم ابزارهای هوش مصنوعی مختلفی را برای اپلیکیشن‌های و سرویس‌های زیادی معرفی کرده است. آخرین نمونه، قابلیت «کمک کن بنویسم» یا “Help me write” است که برای مرورگر کروم در ویندوز، مک و لینوکس در دسترس قرار می‌گیرد.

«کمک کن بنویسم» تبدیل به یکی از نسخه‌های متداول هوش مصنوعی گوگل شده که با برخی تغییرات جزیی در محصولاتی مثل Google Messages, Gmail, Docs و Keep نیز ارایه خواهد شد. همان طور که از نامش پیداست این قابلیت یک پرامپت ساده برای ارایه پیش‌نویس از متن مناسب و ذخیره آن است یعنی یک پیش‌نویس از چیزی که سعی در نوشتنش دارید به شما ارایه می‌دهد.

در هفته‌های اخیر، گوگل مشغول کار برای آوردن همین قابلیت به نسخه‌های مختلف کروم برای دسکتاپ بوده است. در داخل شرکت از این ویزگی با نام‌هایی مثل Compose یا CCO نام برده می‌شد اما مقصود همان قابلیت با برند Help me write است که در کروم منتشر خواهد شد.

حدس می‌زنیم که یک گزینه Help me write در پاپ آپ تکمیل خودکار کروم در هنگام وارد کردن متن آنلاین نمایان شود یا احتمالا هم این گزینه از طریق منوی کلیک راست کروم در دسترس خواهد بود. جالب توجه اینکه نه تنها به پرامپت شما به تنهایی پاسخ داده می‌شود بلکه هوش مصنوعی گوگل، محتوای برگه‌ای که در آن هستید را نیز بررسی می‌کند تا موضوعات بیشتری برای اینکه چه پاسخی به شما بدهد در اختیار داشته باشد.

ارایه پیشنهادات متنی برای نقد و بررسی‌ها، پست ها و غیره

 

شما می‌توانید چیزهایی مثل این وارد کنید: چند کلمه که افکار شما را جمع کند، یک پیش‌نویس اولیه، درخواست‌هایی مثل این که «یک ارزیابی ۵ ستاره برای این رستوران بنویس»

 

ارسال تب‌های باز مرورگر، برگه‌های اخیر مرتبط و یوآرال‌های آنها و تعاملات شما با آن ویژگی‌ها به گوگل. این اطلاعات می‌تواند توسط ارزیابان انسانی مورد مطالعه بررسی و یادداشت‌برداری قرار گرفته و در جهت بهبود محصولات و خدمات گوگل به کار گرفته شود. شما این تنظیمات را هر زمان که بخواهید می‌توانید تغییر دهید.

به نظر می‌رسد همچنین راه‌هایی برای تنظیم استایل نوشتن هوش مصنوعی وجود داشته باشد، علاوه بر گزینه‌هایی که در Messages یا Docs وجوددارد. شما این امکان را خواهید داشت تا از هوش مصنوعی بخواهید متن را خلاصه کند یا بسط دهد یا همچنین می‌توانید از او بخواهید که در فرمت‌هایی مثل رسمی یا دوستانه ارایه دهد.

در حال حاضر قابلیت Help me write کروم در پشت دو flag در chrome://flags پنهان شده است و از آن جایی که یک build flag مجزا برای آن مورد نیاز است معلوم نیست چه زمانی بتوانیم از این قابلیت هوش مصنوعی استفاده کنیم. با توجه به این توضیحات و از آن جایی که کار همچنان در حال انجام است انتظار نداریم این ویژگی را زودتر از کروم ۱۲۲ که در فوریه ۲۰۲۴ (بهمن ۱۴۰۲) منتشر می‌شود مشاهده کنیم.

 

تیم نگارش هم‌نگار بلاگ

منبع خبر

این مطالب هم پیشنهاد می‌شود

پیام بگذارید