مجله خبری و آموزشی هوش مصنوعی

نخست وزیر پیشین پاکستان به کمک هوش مصنوعی از داخل زندان برای انتخابات کمپین راه‌اندازی کرد

توسط هم‌نگار بلاگ
۰ اظهار نظر

عمران خان، نخست وزیر سابق پاکستان که اکنون دوران محکومیتش را در زندان می‌گذرد اما این اوضاع باعث نشده که او از راه‌اندازی کمپین برای انتخابات آینده در پنجمی کشور پرجمعیت جهان منصرف شود.

تیم عمران خان یک سخنرانی هوش مصنوعی با استفاده از کپی کردن صدای او به کمک فناوری استارت‌آپ هوش مصنوعی ElevenLabs ترتیب داده و از آن در یک استیج تجمع آنلاین استفاده کرده که بیش از ۱.۶ میلیون بازدیدکننده در یوتیوب داشته است. این تجمع آنلاین همچنین بیش از ۱.۵ شنونده در شبکه اجتماعی X داشته است.

اما این اولین باز نیست که یک فناوری جدید نقشی مخرب در سیاست ایفا کرده است

  • اختراع صنعت چاپ و نشر در سال ۱۴۵۰ نقشی اساسی در پیروزی اصلاحات پروتستان ایفا کرده به صورتی که به مارتین لوتر کمک کرده تا پیغامش را در سراسر اروپا پخش کند
  • اختراع تلویزیون LED منجر به پخش تلویزیونی مناضرات انتخاباتی و تبلیغات سیاسی در ایالات متحده را فراهم آورده که نقشی اساسی در پیروزی جوزف کندی داشته است.
  • اختراع گوشی‌های هوشمند و شبکه‌های اجتماعی منجر به تاکتیک‌های جدید در کمپین‌های انتخابی شده از جمله محتوای ویدیویی وایرال، میم‌های سیاسی و استفاده از اطلاعات وسیع دریاره رای‌دهندگان هدف شده است.

و با این جریان اصلی هوش مصنوعی مولد، سیاستمداران سراسر دنیا از فناوری برای راهکارهای جدید و خلاقانه‌ای استفاده کرده‌اند که منجر به تجربه اشکال جدیدی از سیاست‌ورزی و انتخابات در سالیان پیش رو خواهد شد.

 

این مطالب هم پیشنهاد می‌شود

پیام بگذارید