مجله خبری و آموزشی هوش مصنوعی

رمز و رازهای ChatGPT قسمت۱؛ چگونه مثل حرفه‌ای ها با ChatGPT کارهای مفید و مهم انجام دهیم

توسط همایون آزادپور
منتشر شده: آخرین بروز رسانی در تاریخ ۰ اظهار نظر

 

اگر نتوانستید آن طور که باید و شاید از ChatGPT استفاده کنید و وقتی درباره آن می‌شنوید که چطور افراد مختلف و کسب و کارها، این همه از مزایای آن می‌گویند و بهره می‌برند احتمالا اذیت می‌شوید. فکر می‌کنید یک جای کار غلط است اما نمی‌دانید کجا. از طرفی می‌شنوید افرادی به درآمدهای قابل توجهی به کمک چت جی پی تی رسیده‌اند و ممکن است حتی این چیزها را باور نکنید. تصمیم گرفتیم یک مقاله مهم و جالب که توسط مت گایرو Matt Giaro – یکی از نام‌آوران حوزه بازاریابی محتوا – نوشته شده را برای شما ترجمه و منتشر کنیم.

در این مقاله درخواهید یافت چیزهای شگفت‌انگیز و مزایای ارزشمندی که درباره ChatGPT گفته می‌شود واقعیت دارد و از همه مهم‌تر با یکی از مشکلات عمده‌ای که بسیاری از کاربران در هنگام کار با ChatGPT با آن مواجه می‌شوند و نحوه رفع آن آشنا می‌شوید و می‌آموزید چطور باید به درستی از آن استفاده کنید و با چه روشی می‌توانید به آن درآمدهای قابل توجه رسیده یا در رشد و ارتقای کسب و کار خود از آن بهره‌مند شوید. این شما و این مقاله مت گایرو:

 

آزاردهنده است نه؟

شما هر روز می‌بینید که همه درباره ChatGPT حرف می‌زنند اما واقعا نمی‌دانید چطور از این ابزار برای نوشتن محتوای مفید یا ارزشمند استفاده کنید.

یک حبر خوب برای شما دارم. قرار است در این آموزش به شما کمک کنم تا این مشکل را رفع کنید. چرا می‌گویم محتوای مفید؟ چون شما ممکن است از ChatGPT در گذشته استفاده کرده باشید اما هیچ وقت نتوانستید چیزی مفید از آن در بیاورید. چیزی که بتوانید آن را در هر صورت منتشر کنید. چیزی که مانند محتوایی از شما به نظر برسد یا حاوی صدایی از شما باشد.

بیایید این را تغییر بدهیم. 

بگذارید اعترافی بکنم. من در ابتدا تصور می‌کردم ChatGPT یک ترفند حیله‌گرانه است. علتش این بود که من در ده سال گذشته که می‌نوشتم و درآمدزایی آنلاین داشتم تقریبا با هر چیزی مواجه شده بودم. پس وقتی آن چهره‌های حیرت‌زده را در یوتیوب می‌دیدم که ادعا می‌کردند ChatGPT فقط با یک پرامپت ساده، روزانه برای شما ۵۰۰ دلار درآمدزایی خواهد داشت، پوزخندی می‌زدم.

اما از طرف دیگر می‌دانستم هوش مصنوعی آمده تا بماند. چون موضوع فقط درباره کسب درآمد سریع نبود. این یک فناوری بود که توسط برترین شرکت‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفت. بنابراین تصمیم گرفتم خودخواهی‌ام را کنار بگذارم، آستین‌هایم را بالا بزنم و بروم در عمقش تا ببینم چه خبر است.

و چیزی که پس از مدتی دریافتم برایم شوکه کننده بود. می‌دانید؛ من عاشق خلق محتوا هستم. در ده سال گذشته به این کار مشغول بوده‌ام. اما نتوانستم به آن اندازه‌ای که دلم می‌خواست محتوا خلق کنم. علتش چه بود؟ راستش را بخواهید دلایل زیادی داشت.

اما مهم‌ترینش این بود که کمردرد شدیدی داشتم. ۸ سال پیش یک عمل جراحی داشتم. عصب L5/S1 من مشکلی داشت که تا امروز همچنان این درد کمر را دارم. در نتیجه نشستن طولانی مدرت در یک پوزیشن در جلوی مز، یا در داخل ماشین یا هواپیما فقط با کمربندهای مخصوص برایم امکان‌پذیر بود.

در حقیقت، من این متن را روی صندلی تکیه دار می‌نویسم زیرا فشار روی پشتم را کم می‌کند. حالا، شاید شما مثل من مشکلات جسمی نداشته باشید اما دوست دارید بتوانید ایده‌های خود را به صورت سریع‌تر و مؤثر‌تر با دنیا به اشتراک بگذارید.
شما نمی‌خواهید ساعت‌ها در جلوی میز زجر بکشید و بنویسید، بنویسید، بنویسید. و همین جاست که ChatGPT می‌تواند نجات‌بخش باشد.

دلیلش؟ یک ماشین همیشه سریع‌تر از یک انسان تایپ می‌کند. و اگر شما می‌خواهید به شکل دیوانه‌واری خلق محتوا را ادامه دهید، همین حالا وقتش هست که سرعت خروجی‌تان را تا ۱۰ برابر افزایش دهید.

علتش چیست؟ اکثر نویسندگان و تولیدکنندگان محتوا در رابطه با ChatGPT، در حال حاضر یک مقاومت درونی و حالت تکذیب دارند.
… و من هم یکی از آنها بودم. فقط به حساب مدیوم من در شش ماه قبل نگاه کنید و شما اظهارات من در مورد ChatGPT و اینکه چگونه جایگزین نویسندگان نخواهد شد ، و چنین عباراتی را بسیار خواهید دید.
من کاملاً نظرم را عوض کردم ، زیرا توانمندی فوق العاده ای که ChatGPT در حقیقت دارد را دیده‌ام، البته وقتی بدانید چگونه از آن به طور موثر استفاده کنید.

با ده برابر کردن سرعت خروجی خود، شما قادر خواهید بود هدف‌تان را به دست بیاورید و مهارت خود را سریعتر از زمانی که مجبورید همه کارها را به صورت دستی انجام دهید، به پول تبدیل کنید. مشکل این است که بیشتر مردم از ChatGPT به طور نادرست استفاده می کنند. دلیلش چیست؟ هیچکس دقیقا توضیح نمی‌دهد چطور باید از آن استفاده کنیم تا کارها سریع‌تر پیش برود. مطمئنی؟ آنها اینجا و آنجا یک پرامپت را به اشتراک می گذارند. اما آیا واقعا این مشکل را حل می‌کند؟ ابتدا من با همی پرامپت‌های یک خطی ور رفتم. … تا اینکه پرامپت‌های من به تدریج بلندتر و بلندتر و بلندتر شدند.

امروز، پرامپت‌های من پست‌های وبلاگ هستند.
متوجه شدم که هر چه اطلاعات بیشتری به ChatGPT می‌دهم، نتیجه بهتر می‌شود.
پس این نخستین درس است: همه چیز در مورد همان چیزی است که پرامپت نامیده می‌شود.
برای خروجی ضعیفی که دریافت می‌کنید، عمو سام را مقصر ندانید. پرامپت‌های خود را مقصر بدانید.
شاید پیش از این نیز به جستجوی پرامپت‌ها پرداخته‌اید.
پس احتمالاً مجموعه‌ای از پرامپت‌ها را از آموزگاران مختلف ChatGPT در یوتیوب یا دوستان توییتر جمع‌آوری کرده‌اید؛ اما وقتی می‌خواهید با آنها یک پست وبلاگ بنویسید… آن وقت ناکام می‌مانید.
و این نکته را به شما بگویم: اگر از واکنش ChatGPT به پرامپت‌های خود ناراضی هستید، راه حل آن آسان است…

شما فقط نیاز دارید روش پرامپت‌نویسی خود را تقویت کنید.
شما باید به زبانی قابل درک برای ربات صحبت کنید.
و شما با “کپی پیست کردن” ساده پرامپت‌ها نمی توانید کارتان را بهبود دهید… اگر واقعاً می‌خواهید یک مزیت رقابتی غیرمنصفانه کسب کنید، باید قواعد ایجاد پرامپت‌هایی که محتوای معنادار می‌نویسند را بدانید.
پس از صرف بیش از ۱۰۰ ساعت در ChatGPT و تنظیم دقیق پرامپت‌ها، من کشف کردم که هر پرامپت عالی، چهار قاعده را رعایت می کند.
هنگامی که این چهار قاعده را به پرامپت‌های بعدی خود اعمال کنید، شاهد بهبود ۱۰۰ برابری در خروجی ChatGPT خواهید بود.

در جلسه بعدی درباره این دستورات صحبت خواهم کرد.

 

متن مقاله توسط هوش مصنوعی و ابزار مترجم متن هم‌نگار ترجمه شده است.

این مطالب هم پیشنهاد می‌شود

پیام بگذارید