مجله خبری و آموزشی هوش مصنوعی

حالا می‌توانید با هوش مصنوعی اینستاگرام پس‌زمینه استوری‌ها را تغییر دهید

توسط هم‌نگار بلاگ
۰ اظهار نظر

اینستاگرام ابزار ویرایش پس‌زمینه‌ی مبتنی‌بر هوش مصنوعی مولد را برای کاربران مستقر در ایالات متحده معرفی کرد.

احمد الدهله، سرپرست هوش مصنوعی متا، در پست خود در تردز اعلام کرد که این ابزار به کاربران اجازه می‌دهد تا در استوری‌ها پس‌زمینه‌ی تصاویر خود را با درخواست متنی تغییر دهند.

زمانی که کاربران آیکون ویرایشگر پس‌زمینه را فشار می‌دهند، پس‌زمینه‌ی تصویر به‌صورت خودکار و هوشمند حذف می‌شود و گزینه‌های آماده‌ای مانند «روی فرش قرمز»، «دایناسورها تعقیب می‌کنند» و «احاطه شده توسط سگ‌ها» را دریافت می‌کنند. کاربران می‌توانند درخواست دلخواه خودشان را برای تغییر پس‌زمینه بنویسند.

هنگامی که کاربر یک استوری با پس‌زمینه‌ی تازه تولید شده را منتشر می‌کند، دیگران استیکر Try it را مشاهده می‌کنند و می‌توانند با ابزار تولید تصویر بازی کنند.

هفته‌ی گذشته، اسنپ‌چت ابزار جدیدی را برای کاربران پریمیومش منتشر کرد که به آن‌ها اجازه می‌دهد توسط هوش مصنوعی عکس‌ ایجاد و ارسال کنند.

اسنپ‌چت در ماه اکتبر (مهر و آبان) نیز ویژگی جدیدی به نام Dreams را منتشر کرد که به کاربران این امکان را می‌دهد تا تصاویر خیالی از خودشان با موضوعات مختلف ایجاد کنند. در ابتدای امسال، این شبکه‌ی اجتماعی توانایی افزودن پس‌زمینه‌های مبتنی بر درخواست متنی را برای کاربران اسنپ‌چت پلاس منتشر کرد.

در اوایل ماه جاری، متا ۲۸ کاراکتر مبتنی بر هوش مصنوعی را در تمام اپلیکیشن‌های خود برای کاربران مستقر در ایالات متحده با پشتیبانی از جست‌وجوی بینگ و بازه‌ی فهم محتوای (Context Window) بهتر، قابل دسترسی کرد.

در همان زمان، متا ابزار تولید عکس مستقل مبتنی‌بر هوش مصنوعی، موسوم‌به Imagine with Meta را رونمایی کرد که توسط مدل مخصوص خود به نام Emu پشتیبانی می‌شود.

لینک منبع

این مطالب هم پیشنهاد می‌شود

پیام بگذارید