مجله خبری و آموزشی هوش مصنوعی

بررسی هدست ویژن پروی اپل؛ ترکیب هوش مصنوعی، واقعیت افزوده و فناوری‌های مدرن

توسط ساره فراهانی
۰ اظهار نظر

اپل از شما می‌خواهد که با بستن جعبه‌ای به صورتتان خارج از چارچوب فکر کنید. ویژن پرو هدست جدید «محاسبات فضایی» اپل است که هوش مصنوعی، واقعیت افزوده و تعدادی از فناوری‌های دیگر را برای ایجاد دستگاهی ترکیب می‌کند که نشان‌دهنده جسورانه‌ترین محصول جدید اپل از زمان آیفون است.

محاسن: نقدهای اولیه سرشار از تمجید هستند. پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مملو از کاربرانی هستند که در مورد این که تصاویر چقدر واقعی به نظر می‌رسند، حرکات دست چقدر بصری هستند و کل تجربه چقدر حیرت‌آور و تازه است حرف می‌زنند. جیمز کامرون، کارگردان تایتانیک و آواتار درباره این محصول جذاب می‌گوید:”من فکر می کنم این یک محصول تکاملی نیست. : این یک پدیده  انقلابی است. “و من به عنوان فردی صحبت می کنم که ۱۸ سال در VR کار کرده است.”

موارد استفاده اولیه جذاب ویژن پرو عبارتند از:

  • جایگزینی مانیتور با چندین صفحه برای ایجاد فضای کاری مجازی
  • تماشای چند بازی ورزشی به طور همزمان
  • حضور در تماس های تیمی به صورت مجازی
  • تماشای فیلم و بازی روی صفحه نمایش بزرگ

معایب: بله، مقداری گران است. واقعا گران. بهتر است بگویم خیلی گران. این هدست با قیمت لیبل ۳۴۹۹ دلاری عرضه می شود. و این بهای زیادی برای دستگاهی است که هنوز خود را ثابت نکرده است. وقتی محدودیت در انتخاب برنامه، وزن زیاد، اشکالات گاه به گاه و ظرفیت محدود باتری را در نظر بگیرید، خرید Vision Pro تصمیم ساده ای نیست.

چرا این یک جهش بزرگ است: محاسبات فضایی (یا واقعیت افزوده، یا هر چیزی که می‌خواهید اسمش را بگذارید) می‌تواند پلتفرم محاسباتی بزرگ بعدی، پس از گوشی هوشمند باشد. آیفون دقیقاً یک جهش بزرگ بود زیرا اولین پلتفرم بزرگ محاسباتی عمومی پس از دسکتاپ و لپ‌تاپ بود. در حالی که ساعت‌های هوشمند و تبلت‌ها در موارد استفاده خاص مفید بودند، اما اکثراً نسخه‌ای پیشرفته از تلفن‌های هوشمند بودند که هدفشان دسترسی به یک جایگاه خاص بود. Vision Pro فقط یک هدست VR جالب نیست، بلکه می تواند دستگاهی باشد که جایگزین گوشی های هوشمند و لپ تاپ ها شود.

این مطالب هم پیشنهاد می‌شود

پیام بگذارید