مجله خبری و آموزشی هوش مصنوعی

با هوش مصنوعی جدید ElevenLabs، شخصیت صدای خود را تغییر دهید

توسط هم‌نگار بلاگ
۰ اظهار نظر

ElevenLabs یک شرکت فعال در حوزه هوش مصنوعی مبتنی بر صوت است که برخی از فیچرهایش توجه کاربران و کارشناسان را به خود جلب کرده. این شرکت اکنون ابزار جذاب دیگری را رونمایی کرده که می‌تواند صدای شما را بر اساس شخصیت، جنس و لهجه تغییر دهد.

شرکت نرم‌افزاری ElevenLabs قابلیت جدیدی به نام Speech to Speech (STS) را به مدل هوش مصنوعی تولید صدا Speech Synthesis خود اضافه کرد. این ابزار می‌تواند صدای شما را به شخصیت‌های مختلف با لهجه‌های متنوع تغییر دهد و حتی جنسیت صدا را هم عوض کند. این ابزار از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند و نتایج تقریباً قابل‌قبول هستند.

طبق توضیحات ارائه‌شده، STS محتوا و سبک گفتار موجود در فایل آپلود یا ضبط شده شما را به‌درستی درک می‌کند و سپس صدای آن را تغییر می‌دهد. هم‌اکنون می‌توانید این ابزار را به‌صورت رایگان از طریق وب‌سایت ElevenLabs امتحان کنید.

ElevenLabs در بیانیه خود توضیح می‌دهد که این مدل همچنین می‌تواند احساسات صدای کاربران را نیز تغییر دهد. درواقع برای تغییر صدای شما، چندین مدل مختلف وجود دارد که هر کدام صدای شما را با حالات مختلفی ازجمله نگران و هیجان‌زده بیان می‌کنند. همچنین صداها براساس موارد استفاده مختلف مانند بازی‌های ویدیویی، انیمیشن و داستان‌خوانی مشخص شده‌اند. علاوه‌براین، تنظیماتی برای کاربران ارائه شده است تا بتوانند صدای خود را به‌طور کامل کنترل کنند.

همانطور که گفتیم، این ابزار از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند، اما هوش مصنوعی ElevenLabs در بیان برخی کلمات مشکل دارد و نتیجه نهایی هم با لهجه تقریباً عجیبی در اختیارتان قرار می‌گیرد. بنابراین برای زبان فارسی باید به آن بیشتر به‌عنوان یک ابزار سرگرمی نگاه کنید.

ElevenLabs وعده داده که در اواخر این هفته تغییراتی را برای صداهای پیش‌فرض Speech Synthesis ایجاد خواهد کرد. به‌طور کلی در هفته‌های آینده بیش از ۲۰ صدا به آن اضافه خواهد شد، اما برخی از آن‌ها نیز حذف می‌شوند. درنهایت، تا پیش از پایان سال ۲۰۲۳ ویژگی‌های اشتراک‌گذاری این پلتفرم هوش مصنوعی تغییر صدا بهبود خواهند یافت.

از جمله ابزارهای مهم دیگری که این شرکت ارایه می‌دهد تبدیل متن به صوت و صوت به متن است. شما به کمک ابزارهای این شرکت می‌توانید ویس‌های خود را به متن تبدیل کنید یا مقالات را به شکل صوتی و پادکست ارایه دهید. این ابزارها برای تبدیل مقاله و نوشته به نسخه صوتی بسیار مفید است. خبر خوب برای کاربران ایرانی این است که پلتفرم هم‌نگار وعده داده در آینده نزدیک، ابزارهای مربوط به این شرکت را نیز به سرویس خود اضافه خواهد کرد.

این مطالب هم پیشنهاد می‌شود

پیام بگذارید