مجله خبری و آموزشی هوش مصنوعی

آنتروپیک ادعا کرده مدل جدید هوش مصنوعی Claude3 اش، gpt4 را مغلوب خواهد ساخت

توسط آرش خیری
۰ اظهار نظر

چی شد

آنتروپیک که در ابتدا توسط کارمندان سابق OpenAI آغاز به کار کرد و با میلیاردها دلار بودجه از جانب آمازون مورد حمایت قرار گرفت، یکی از سرسخت ترین رقبای OpenAI است. آنها به تازگی خانواده جدیدی از مدل‌های هوش مصنوعی به نام Claude 3 را منتشر کرده‌اند که ادعا می‌کنند یکی از آن‌ها GPT-4 OpenAI را شکست می‌دهد.

واقعا چقدر خوبه

Anthropic ادعا می کند که Claude 3 Opus – بزرگترین مدل جدید – GPT-4 و سایر مدل های اصلی هوش مصنوعی را در تمام معیارهای عملکرد کلیدی شکست می دهد.

مقایسه Claude3 با مدل‌های رقیب

Claude 3 چند وجهی است، به این معنی که می تواند متن، تصاویر، فایل های PDF و فرمت های دیگر را درک کند. این مدل می‌تواند داده‌های بیشتری را نسبت به GPT-4 پردازش کند – حدود ۱۵۰۰۰۰ کلمه در یک زمان (۲۰۰k پنجره زمینه)، با پنجره‌های بزرگ‌تر برای کاربران منتخب. همچنین حافظه به خاطر سپاری را بهبود بخشیده است و از دقت ۹۹ درصد فراتر رفته است.

طبق داده‌های به اشتراک گذاشته شده توسط Anthropic، مدل جدید Claude 3 Opus از دیگر مدل‌های اصلی هوش مصنوعی مانند GPT-4 و Gemini Ultra پیشی می‌گیرد. Opus به ویژه در استدلال، ریاضیات و کد در مقطع کارشناسی ارشد به خوبی عمل می کند.

Anthropic همچنین ادعا می‌کند که مدل‌های جدیدش در برخی از معیارهای پردازش تصویر بهتر از سایر مدل‌های اصلی عمل می‌کنند:

 

اما یک مشکل وجود دارد. در حالی که Claude 3 Opus بهتر از GPT-4 عمل می کند، اما همچنان از GPT-4 Turbo، نسخه به روز شده GPT-4 که ​​دارای عملکرد عالی است، عقب است.

چرا مهم است

با انتشار آتی Claude 3 و Gemini Ultra، پیشتازی OpenAI به سرعت از بین می رود. همچنین گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد که مدل‌ها از نظر عملکرد به سطح بالایی می‌رسند و ممکن است در خطر کالایی شدن قرار بگیرند، و ارزش آن‌ها بر روی اپلیکیشن‌های ساخته شده بر روی این مدل‌ها جلب می‌شود.

چگونه و از کجا به مدل جدید Claude 3 دسترسی پیدا کنیم؟

  • به وب سایت کلاود بروید و ثبت نام کنید.
  • شما می توانید پرامپت خود را در کادر متن وارد کنید و برای دریافت پاسخ اینتر را فشار دهید.

در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید با کلاود امتحان کنید:

۱- خلاصه کردن فایل هایی مانند PDF، مقالات تحقیقاتی، مقالات و موارد دیگر

۲- درک تصاویر: یک تصویر را بارگذاری کنید، مانند یک نمودار پیچیده، و از کلود بخواهید آن را برای شما توضیح دهد.

۳- درک محاسبات پیچیده: می توانید تصاویر یک محاسبه را آپلود کنید و از آن بخواهید توضیح دهد که معادلات برای چیست و چگونه از آنها استفاده کنید.

۴- پیشنهاد بهبود طراحی: تصویری از یک وب سایت – یا حتی اتاق نشیمن خود – آپلود کنید و بپرسید که چگونه می توانید طراحی را بهبود ببخشید.

۵- رونویسی یادداشت‌های دست‌نویس: تصاویر یادداشت‌های دست‌نویس را آپلود کنید و از کلود بخواهید آن را برای شما رونویسی کند.

شما می توانید به مدل میان رده Claude 3 Sonnet به صورت رایگان دسترسی داشته باشید، اما برای دسترسی به مدل رده بالای Opus می‌بایست اشتراک  Claude Pro خریداری کنید.

نگران نباشید. به زودی می‌توانید از طریق پنل کاربری‌تان در پلتفرم هم‌نگار به مدل پیشرفته Opus نیز در کنار سایر مدل‌ها دسترسی داشته باشید.

این مطالب هم پیشنهاد می‌شود

پیام بگذارید